WSPIERAMY

EKO
NGO

LOŻA WARMIŃSKO-MAZURSKA BCC

Muzeum w Olsztynku edukuje

SKANSEN W OLSZTYNKU
To okazja, by na własnej skórze doświadczyć zajęć w dawnej szkole i poznać techniki rękodzielnicze. Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku posiada szeroką ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

Klasa w budynku szkoły ze wsi Pawłowo oraz mieszkanie wiejskiego nauczyciela składające się z izby i sypialni, to elementy najnowszej stałej ekspozycji w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku. Podczas zajęć prowadzonych w tych wnętrzach dzieci uczą się pracować z kałamarzem i piórem na stalówki, oraz dowiadują się, jak wyglądała lekcja kaligrafii.

To jednak tylko część z bogatej oferty edukacyjnej olsztyneckiego muzeum. Dzieci i młodzież mogą pod okiem ekspertów spróbować swoich sił w tworzeniu kwiatów z papieru i w garncarstwie. Pracownicy muzeum podczas takich zajęć opowiadają także o elementach architektury charakterystycznej dla Warmii i Mazur. To także szansa na zapoznanie się z polskimi wycinankami ludowymi, techniką malowania na szkle i kaflarstwem ludowym. Do tego uczestnicy zajęć poznają elementy dawnego stroju mieszkańców regionu.

Oferta budowana jest tak, by zainteresować dzieci z różnych grup wiekowych i młodzież. Muzeum zaprasza do nauki w formie zabawy przez cały rok. „Zajęcia muzealne prowadzimy również podczas wakacji i ferii zimowych, jest specjalna oferta, natomiast działalność edukacyjną prowadzimy także podczas imprez plenerowych, tematycznych, organizowanych w Parku Etnograficznym” - podkreśla Ewa Wrochna, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej dostępne są na stronie internetowej Muzeum w zakładce „Oferta”.